İstanbulun tüm ilçe ve semtlerinde hizmet vermekteyiz.

Alçıpan Bölme Duvar

Alçıpan  Bölme Duvar

 

ALÇIPAN BÖLME DUVAR

Avrupa’da birçok ülkenin yıllar evvelinden kullanmaya başladığı bir yapı malzemesi olan alçıpanlar, ülkemizde de son derece yaygın olarak kullanılmaya başlandı. Pürüzsüz yüzeylerin istenilen hemen her sanat ve usta dokunumuna açık olması tercih edilme nedenidir. Alçıpan bölme duvar tertemiz ve kullanışlılığı ile arzu edilme sebebi olan alçı duvar, hızlı bir montaj ve kolay kurulum ile de talep edilmektedir. Binaların gerek iç gerekse de dış kesimlerinde kullanılması ile de estetik ve hareket katarak sanatsal eserler ortaya çıkıyor. Ülkemizde yapı malzemesi ve duvar yapımı ile ilgili başvuru adresiniz, karton-piyer.com internet adresi üstünden şirketimiz olacaktır. Sizlere her türlü desteği verecek uzman ve kaliteli bir personel yapısına sahibiz. Size bir telefon kadar uzağız.

Metal Ya da Ahşap

Alçıpan ile bölme duvar, iskelet yapısı metal olsun ahşap olsun tüm yapılara uygulanabilirliği ile kolaylık sunuyor. Alçıpan levhaların bu iskeletlere vidalama yöntemi ile yerleştirilerek tutturulması ile sağlanmaktadır. Tuğla duvarlara oranla hem daha güvenli hem de daha estetik durması ile kabul görmektedir.

Tabii afetlerin ve yıkım tehlikelerinin önünde bir güven ve sağlamlık ifade ettiği için de alçıpan duvar oldukça yararlıdır. Yangın gibi ısı felaketine karşı dayanıklı yapısı ile alçıpanın yangını geciktirici özelliği ile istenen yapı malzemesi olmaktadır.  Alçıpan bölme duvar ile bölmenin esnek yapısı sayesinde duvarların esnemesi sayesinde depremde zararı azalttığı da bir hakikattir. Tuğla duvarlara oranla daha hafif olması ve patlama gibi bir kötü tarafının olmaması tercih edilmesinin en önemli sebeplerindendir.

Tek Taraflı Ya da Çift

Panel Alçıpan Bölme Duvar adı ile de tanınan bu duvar çeşidi, kullanılan yapıya göre de çeşitlendirilir. Metal gövdelere yapılanların oluğu gibi ahşap gövdelerin üstüne yapılanlar da vardır. Dar olan koridorların ve umumun uğrak yeri olan kamu binalarının daha fazla alanın kalması ve hızlı kurulumu ile bu yapı malzemesi ön plana çıkıyor.

Tek Dikmeli Yapı ve Tek Katlı Kaplama ile Tek Dikmeli Yapı ve Çift Katlı Kaplama gibi yapılan uygulama çeşitleri de bulunmaktadır. Duvarlarınızın her türlü yalıtımını sağlayan bu yapı malzemesi sayesinde, hem gürültüden hem de soğuktan yana bir şikâyetiniz kalmayacaktır. Kolay bir şekilde tavandan tabana kadar tabakalar halinde vidalama ile alçıpan bölme duvar sizin yaşamınızı hareketlendirecektir. Bunu da firmamız internet adresi olan karton-piyer.com/ sitesinden temin edebileceksiniz.

Bölgesel

- Ataşehir- Kadıköy- Ümraniye- Sancaktepe- Sultanbeyli- Kartal- Bostancı- Suadiye- Çekmeköy- Göztepe- Üsküdar- Beykoz- Maltepe- Pendik- Tuzla- Bahçelievler- Bakırköy- Bayrampaşa- Beşiktaş- Beylikdüzü- Büyükçekmece- Esenyurt- Fatih- Gaziosmanpaşa- Kağıthane- Küçükçekmece- Sultangazi- Zeytinburnu- Başakşehir- Acıbadem- Acarlar- Avcılar- Şerifali- Samandıra- Kurtköy- Ulus- Mecidiyeköy- Dudullu- Kozyatağı - Koşuyolu - Taşdelen- Acarkent- Alemdağ- Kavacık- Yenidoğan- Küçükyalı- Küçükbakkalköy- Esenşehir- Caddebostan- Libadiye- Altunizade- Çamlıca- Ihlamurkuyu- Çamlık- Erenköy- Kızıltoprak- Yakacık- Zümrütevler- Çakmak