İstanbulun tüm ilçe ve semtlerinde hizmet vermekteyiz.

Stropiyer

Stropiyer

STROPİYER

Stropiyer Nedir?

Stropiyer kartonpiyer görünümüne benzeyen ancak alçı içermeyen, neme karşı dayanıklı, sıcağı ve soğuğu geçirmeyen bir iç ve dış mekân dekorasyon malzemesidir. Ekspande polistiren (EPS) hammaddesinden üretilir. Gözenekli yapısı sayesinde hava dolaşımına yardımcı olur. Üstün bir ısı yalıtım malzemesidir.

Stropiyerin Özellikleri Nelerdir?

  1. Ekonomiktir.
  2. Bozulmaz, esneme yapmaz.
  3. Çevre dostudur.
  4. Isı ve ses yalıtımı iyidir.
  5. Uygulanması kolaydır.
  6. Hafiftir.
  7. Kolay şekil verilebilir.

Stropiyer Nerelerde Kullanılır?

Stropiyerler uygulanması kolay olduğu için pek çok alanda rahatlıkla kullanılabilir. Köşe profilleri, gizli ışık profilleri, nişler, kemerler, sütunlar, perdelikler, göbekler, aplikler, kubbeler ve aynalıklar gibi alanlarda karşımıza çıkar.

Stropiyer Uygulamaya Hazırlık

Öncelikle stropiyer uygulanacak alanın ölçüleri belirlenir ve bu ölçüye göre stropiyer plakalar alınır. Piyasada genelde 50 x 50 cm boyutlarında stropiyer plakalar bulunur ve bir pakette 8 adet mevcuttur. Bunun dışında stropiyer yapıştırıcı da temin edilmelidir.

Tavanda Stropiyer Uygulama

Stropiyer yapılacak yüzey temizlenir, zımparalanır ve uygulamaya hazır hale getirilir. Seçilen kartonpiyer modelinin ölçüsü alınır ve işaretlenir. Boyalı ip yardımıyla montaj çizgisi belirlenir. Kesim aparatıyla iç ve dış gönyeler hazırlanır. Köşeleri kesmek için stropiyer yüksekliğinin yarısı kadar alan hizalanır ve kesilir. Kesim işleminden sonra yapıştırma karışımı hazırlanır. Bu karışım için yapıştırma tozu bir ölçeğe bir buçuk ölçek olacak şekilde suyla karıştırılır. Hazırlanan yapıştırıcı, köşelere ve ortalara küçük noktalar halinde veya köşelerden çapraz çizgiler çekilerek sürülür. Stropiyer plakalar tavanda bir uçtan başlayarak diğer uca doğru veya ortadan köşelere doğru yapıştırılır. Yapıştırılan stropiyerlerin birleşim yerleri aynı hizaya getirilmelidir. Fırça yardımıyla pürüzler temizlenir. 2-4 saat bekledikten sonra ek yerleri tekrar tıraşlanır. Plakalarınızı boyamak isterseniz yapıştırmadan önce yerde boyayabilirsiniz. Boyama işleminde uzun tüylü ruloları tercih etmelisiniz.

Stropiyer Perdelik

Uygulamaya hazırlık aşamasında temin ettiğiniz stropiyer plakalar, perdelik yapılacak alanın ölçülerine göre maket bıçağı yardımıyla kesilir. Dikkat edilmesi gereken nokta, plakanın uygulanacak alana tam oturması için 1 cm kısa kesilmesi gerektiğidir. Aksi halde plakanızı alana yerleştirirken kenarlardan kırılma, çatlama ve ufalanma yapabilir. Kesim işleminden sonra uygulanacak alana stropiyer yapıştırıcısı sürülür ve plaka, perdelik alanına yapıştırılır. 2-4 saat kuruması beklenir.

Stropiyer Hizmetimiz

Yukarıda anlattığımız şekilde en ince detayına kadar uzman personellerimizin çalışmalarıyla en uygun Fiyat seçenekleriyle stropiyer ihtiyacınızı firmamız sayesinde karşılayabilirsiniz. Bize internet sitemizdeki iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

 

Hizmetlerimiz